Przeskocz do treści

ARCHITEKTURA

W odległości 500 m od Państwa pobytu znajduje się perła secesji „Villa Wiesenstein”. Jej właścicielem był niemiecki noblista Gerhard Hauptmann, który mieszkał tu aż do swojej śmierci w 1946 roku. Dziś w willi mieści się muzeum, w którym często odbywają się wystawy związane z naszą okolicą. Jesteśmy w trakcie tzw „Dolina Zamków i Ogrodów”, w skład której wchodzi unikalny zespół 30 wspaniałych rezydencji. Na powierzchni 100 hektarów rozsiane są gotyckie zamki, wieże, wille renesansowe, pałace barokowe z XIX wieku, wille neogotyckie, neorenesansowe i neoklasyczne, budowane przez największych architektów tamtych czasów.

Reprezentacyjne posiadłości wiejskie charakteryzują się rozległymi parkami, starym drzewostanem oraz bogatą i urozmaiconą architekturą ogrodową. Gościnności gospodarzy po prostu trzeba przekonać się na własnej skórze. Jest to doskonałe świadectwo bogatej historii kraju i dziedzictwa wielokulturowości.

W promieniu 10 km od nas znajdziesz takie osiedla jak: Wojanów, Pakoszów, Pałac Wodny w Staniszowie Dolnym, Zamek w Staniszowie Górnym, Pałac w Sobieszowie, Pałac Królewski w Mysłakowicach, Pałac Paulinum i Czarny Dwór w Jeleniej Górze, a także jak Pałac Schaffogoschow w Cieplicach. Kolejną wyjątkową budowlą jest drewniany kościół „Wang” w Karpaczu.