Przeskocz do treści

NASZ DOM

Pod koniec XVI Klan Hay do którego należy nasza rodzina poparł roszczenia Marii Stuart do tronu Szkockiego. Maria Stuart straciła w efekcie głowę a nasi przodkowie ratując swoje życie uciekli ze Szkocji do Europy. Przez następne 400 lat historia rodziny była związana z burzliwymi dziejami Europy centralnej i wschodniej, Obecnie mieszkamy w Jagniątkowie lecz staramy się nie zapomnieć o szkockich korzeniach.

Pierwszy znany nam dom stał na tej działce na przełomie XX XIX wiek i należał do rodziny Thiel. Byli to rolnicy pracujący również w gospodarce leśnej podobnie jak większość mieszkańców wioski zwanej wtedy Agnetendorf. Od 1945 r. zmienił się właściciel terenu – stało nim się Państwo Polskie. Bezpośrednim następstwem tego faktu było wysiedlanie wraz z wywłaszczeniem dotychczasowych właścicieli. Dotyczyło to wszystkich niezależnie od stanu posiadania, tylko nielicznym którzy wtedy byli potrzebni nowym władzom zaproponowano pozostanie. W ten sposób bardzo szybko Państwo Polskie stało się właścicielem całych połaci tak zwanych ziem odzyskanych, również tego kawałka ziemi. Z biegiem czasu ratując podupadające finanse państwa Gminy zaczęły odsprzedawać posiadane zasoby ziemi osobom prywatnym i instytucjom. W ten sposób moja rodzina stała się właścicielem tej działki i zaczęła w nią inwestować. Pod koniec XX w nawiązaliśmy kontakty z potomkami byłych właścicieli – Rodzina Tihel. Na cześć upamiętnienia ich osobistego wkładu w ten kawałek ziemi nazwaliśmy ścieżkę rekreacyjną nad potokiem Wrzosówka od ich nazwiska .

Obecnie ten kawałek ziemi to „NASZ DOM „

Poza miejscem do „spania” do Państwa dyspozycji oferujemy; „grilowisko“, ścieżkę spacerową nad potokiem Wrzosówka, parkingi dla aut osobowych, ogród ze świeżymi owocami, tereny rekreacyjne z bogatą florą oraz dość interesujący księgozbiór.

Szukającym aktywnego wypoczynku oferujemy;

buty do turystyki górskiej, raki, rakiety śnieżne, narty biegowe, plecaki, sanki, rowery.